Sherr masiv në Austri, rrihet për vdekje i riu shqiptar

522
Sigal

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në provincën Rehau, të Austrisë ku një 29-vjeçar nga Maqedonia ka humbur jetën si rezultat i një konflikti të ashpër që u zhvilluanë qytetin e wakebruck, njoftoi policia austriake shkruan portali Laumat.

Sipas të njëjtave burime, mëdohet se shtetasi nga Maqedonia, identiteti i të cilit nuk është zbuluar, vdiq në spital si rezultat i lëndimeve të pësuara gjatë rrahjes.

Disa persona u plagosën dhe u dërguan në spital.

“Një shtetas 29 vjeçar nga Maqedonia nuk u mbijetoi lëndimeve. Nëntë vetë u përfshinë në përplasjen fizike. Trupi i të ndjerit është dorëzuar për autopsi”, është shprehur Prokuroria