Rëndohet bilanci nga shpërthimi në Lushnje, shkon në dhjetë numri i të plagosurve

16
Sigal

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga shpërthimi që ndodhi pasditen e sotme në një fabrikë në Lushnje.

Ngjarja ndodhi tek rrethrrotullimi i Plastmasit ku gjatë punës në fabrikë, një vinçier ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka pasur një shpërthim të fuqishëm duke i marrë jetën një personi dhe duke plagosur disa të tjerë.

Nga raportimet e deritanishme thuhet se numri i personave të plagosur ka shkuar në 10, me të cilëve dhe deputeti socialist Bujar Çela. Ky i fundit mësohet se  është futur në sallën e operacionit dhe raportohet në gjendje të rëndë.