VIDEO/ Itali, drogë në këmbëm të seksit, arrestohen edhe 6 shqiptarë, ja emrat

388
Polcia italiane e provincës së Raguzës ka ekezkutaur sot operacionin e koduar “San Giovanni” i cili ka çuar në arrestimin e 12 personave rezidentë në Siçili me akuzën e pjesëmarrjes në organizim kriminal me aktivitet trafikun e drogës. Mes të arrestuarve janë 6 shtetas shqiptarë, shkruan ora news.
Të arrestuarit shqiptarët janë 1-Elvis Maloku, 20 vjeç, 2-Alandro Maloku, 22 vjeç, 3-Erion Rrapaj, 25 vjeç, 4-H.D., 24, 5-H.S., 25, 6-Z.A 18 vjec
Të arrestuarti e tjerë janë 1-Italiani S.K., 17 anni vjeç 2-Italiani Salvatore Scatà, 24 vjeç, 3-Italiani Giuseppe Sergio Aiello, 27 vjeç, 4-Italiani Marco Aiello, 21 vjeç, 5-Tuniziani B.A.A., 25 vjeç, 6-Gambezi T.L 21 vjeç ,
Hetimet e këtij operacioni të nisura më 2016 kanë zbardhur se të arrestuarit trafikonin drogë në një nga sheshet kryesore të Raguzës. Shumë prej klientëve të tyre ishin minorenë mes tyre dhe vajza që ofrononin favore seksuale në shkëmbim të dozave të kokainës.
Mes të arestuarve janë 2 minorenë; shqiptari Z.A që ende nuk i ka mbushur 18 vjeç dhe italiani S.K 17 vjeç, të cilët u janë dorëzuar Gjykatës së minorëve të Katanias.