Ishte dënuar me 13 vite burg për vrasje të mbetur në tentativë, arrestohet 30-vjeçari në Shkodër (EMRI)

69
Sigal

Një 30-vjeçar i shpallur në kërkim, pasi ishte dënuar me 13 vite burg për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë, është arrestuar sot në Shkodër.

Bëhet fjalë për shtetasin Ardit Besnik Brahimi, i ditëlindjes 03.07.1992, lindur dhe banues në fshatin “Trush”, Njësia Administrative Berdice, Bashkia Shkodër.

Me Vendim Nr. 97, dt 28.04.2022 të Gjykatës së Apelit Shkodër ky shtetas është dënuar me 13 vite burgim për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të zjarrit dhe municionit”, parashikuar nga neni 76 – 22, 278/2.