Gjirokastër, dhunohet në krye të detyrës efektivi i policisë bashkiake

375
Kishte zaptuar hapësirën publike, i riu dhunon fizikisht punonjësin e policisë bashkiake në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur në tregun që ndodhet në lagjen “Granicë” dhe policia raporton se ka vënë në pranga shtetasin Thoma Sadedini, 19 vjeç, banues në Gjirokastër. Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.
Sigal