Fier – Pranga 23-vjeçarit për dhunë në familje dhe kundërshtim të policisë

255
Një 23-vjeçar është ndaluar nga policia e Fierit, pasi ishte shpallur në kërkim për dy akuza, kundërshtim të policisë dhe dhunë në familje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Elvis Xhafa, 23 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Madh” Fier.

“Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier e ka dënuar me 11 muaj e 10 ditë burg për veprat penale “Dhuna në familje“, parashikuar nga Neni 130/a/1 e 25, dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga Neni 236/2 i Kodit Penal.”