EMRI/ Atentat në aksin Vau Dejës-Pukë, identifikohet i plagosuri

113
Sigal

Identifikohet i plagosuri i të shtënave me armë zjarri në aksin rrugor Vau Dejës-Pukë.

Burime bëjnë të ditur se është qëlluar drejt 44-vjeçarit Pjetër Kola, nga Lezha, i cili ishte duke udhëtuar me makinë.

Nuk dihen motivet e kësaj ngjarje dhe as autorët e të shtënave.

I plagosuri është transportuar me urgjencë në Spitalin e Shkodrës ku siç mësohet ndodhet jashtë rrezikut për jetën.