Elbasan, digjet autobusi me turistë sllovenë

249
Një autobus me turistë nga Sllovenia është djegur në afërsi të tunelit të Krrabës. Nga ngjarja ka mbetur asfiksuar në gjendje të rëndë një turist i cili po dërgohet në spitalin e Traumës. Ngjarja sapo ka ndodhur dhe ende nuk dihen shkaqet e përfshirjes së autobusit nga flakët. Në vendngjarje kanë mbërritur policia dhe forcat zjarrfikëse.

Di