Automjeti shkrumbohet plotësisht nga flakë në Qafë-Thanë! Detajet (Foto)

302
Sigal

Një automjet, tip X5 ka marrë flakë në ecje në aksin Qafë Thanë-Pogradec. Automjeti ka pësuar defekt teknik dhe më pas ka marrë flakë.

Edhe pse ndërhyrja e zjarrfikësve është arritur të bëhet mjeti në fakt është djegur 70%. Fatmirësisht nga djegia e tij nuk ka të lënduar pasi drejtuesi ka arritur të dalë në kohë.