Arrestohen dy “skifterët” shqiptarë në Greqi, vodhën ar në disa banesa teksa pronarët festonin në dasmë

69
Sigal

Dy të rinj nga Shqipëria, 25 dhe 27 vjeç, kanë rënë në prangat e punonjësve të policisë së Nëndrejtorit të Sigurisë Heraklion, të akuzuar për vjedhje banesash në zona të Heraklionit.

Sipas informacioneve, rastet e denoncuara në polici gjatë 24 orëve të mëparshme i atribuohen dy personave dhe kanë të bëjnë me vjedhje dhe thyerje nga banesat e banorëve në zonat e Komunës së Archanës Asterousia ndërsa pronarët e tyre ishin të ftuar në një dasmë .

Me arrestimin e tyre, policia zbardhi gjithsej pesë raste të vjedhjesh, 3 të kryera dhe dy të mbetura në tentativë.
Dy të rinjtë, kanë vjedhur ar me vlerë rreth 11 mijë euro dhe shumën 500 euro.