Aksidentohet dhe grabitet , 28-vjeçarja shqiptare përplaset nga një motor në Itali

42
Sigal

Një 28-vjeçare shqiptare është përplasur nga një motor pasditen e djeshme në Itali. Por përveçse është përplasur, edhe është grabitur.

E reja, e paidentifikuar me mediat italiane, u përplas nga një skuter dhe më pas u grabit – nga shoferi i të njëjtit skuter – në pak çaste.

Sipas asaj që u rikonstruktua nga policia, aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:30 në viale della Liberazione. U zbulua se hajduti iu afrua, i rrëmbeu çantën – me dy telefona dhe një portofol brenda – dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes.

Fatmirësisht e reja nuk ka pasur nevojë për ndërhyrjen e ambulancës, e ka qenë vetë ajo që u ka treguar agjentëve se çfarë kishte ndodhur.
Disa dëshmitarë treguan se grabitësi me vrap u largua drejt nëpërmjet Melchiorre Gioia. Kështu që për ta identifikuar do të përdoren imazhet e kamerave të vëzhgimit mund të jenë vendimtare.