Vllaznia merr përsëri kryesimin, Kukësi humb shumë terren. Ja tabela e plotë

224
Sigal

Me barazimin e Partizanit dhe Teutës është mbyllur dhe java e 25-të e Kategorisë Superiore.

Vllaznia rimerr kryesimin e kampionatit duke shkuar në kuotën e 45 pikëve, një më shumë se Laçi i vendit të dytë . Partizani dhe Teuta qëndrojnë në kuotën e 43 pikëve duke ndarë vendin e 3-të dhe të 4-ët.

Ndërkohë Tirana me fitoren ndaj Laçit afrohet në zonën e kupave me 5 pikë larg Partizanit. Skënderbeu kalon Apoloninë dhe i afrohet Bylisit të vendit të 8-të e cila mori një 3 pikësh të artë përballë Kukësit.