Skënderbeu dhe Teuta e mbyllin “në paqe”, rrjeta të pa prekura në ndeshjen e tyre të fundit për këtë sezon

71
Sigal

Skuadrat nuk arritën ta gjenin rrugën e golit në këtë 90-minutësh në të cilin durrsakët vinin me objektiv për të fituar në ëndrrën për Europën.

Me rezultatin e ditës së sotme Teuta dhe Skënderbeu e mbyllin respektivisht në vendin e 6-të dhe të 10-të këtë sezon të Superiores, me korçarët që rrëzohen në Kategorinë e Parë.

Skënderbeu 0-0 Teuta

FORMACIONET:

SKËNDERBEU: Ruci, Vitija, Berisha, Pusi, Vrapi, Pecani, Frashëri, Dumfur, Vangjeli, Alii Ramin, Mensah.

Trajner: Gentian Liçi.

TEUTA: Qirko, Qaqi, Aleksi, Hebaj, L. Vila, Kotobelli, Daci, Beqja, Jazxhi, Idrizaj, E. Vila.

Trajner: Renato Arapi.