Kursi i këmbimit valutor, 12 maj 2020

535
Sigal

Monedha europiane është dobësuar këtë të martë krahasuar me një ditë më parë duke u blerë me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë.

Sipas kursit të këmbimit vendas edhe Paundi britanik ka humbur 0.8 pikë ditën e sotme në raport me dje teksa blihet me 139.2 lekë dhe shitet me 141.6 lekë. Dolalri amerikan shfaqet i qëndrueshëm këtë të martë pasi vazhdon edhe sot të blihet me 114.3 lekë dhe të shitet me 115.2 lekë referuar tregut valutor lokal. Franga zvicerane ka pësuar rënie të vlerës sot pasi është blerë me 116.2 lekë dhe është shitur me 118.2 lekë krahasuar me ditën e djeshme.