Vajza shtatzënë 13-vjeçare në Tajlandë kërcen nga çatia dhe vret veten – pasi ishte dhunuar nga një bandë prej gjashtë burrave

381
Sigal

Një vajzë shtatzënë 13-vjeçare dyshohet se ka vrarë veten pasi ajo u mbajt rob dhe u dhunua nga një bandë prej gjashtë burrave.

E reja, e identifikuar vetëm me pseudonimin e saj, Pinkie, raportohet se u hodh nga një bllok banesash dhe vdiq pak para mesnatës të së premtes në Bangkok, Tajlandë.

Është pohuar gjithashtu se ajo bëri një fotografi të këmbëve të saj që vareshin nga çatia dhe ia dërgoi shokut me një mesazh ku shkruante: ‘Unë jam gati për të shkuar, unë të dua’.

Sipas mediave lokale, vajza gjithashtu shkroi një seri postimesh në Facebook të tilla si ‘Unë jam gati të shkoj’ dhe ‘Nëse nuk do të isha shtatzënë, do të kisha shkuar shumë kohë më parë’.

Nëna e saj 45-vjeçare raportoi sulmin në polici dhe u tha atyre se një bandë prej gjashtë burrash i mbajtën të bijën rob në një banesë dhe e dhunuan atë natën e 11 nëntorit.

Ajo tha se përdhunimi e dërgoi vajzën e saj në një depresion të thellë.

Policia tha se ata kishin identifikuar dy të dyshuar dhe arrestuan njërin prej tyre pasi një bastisje në shtëpinë e tij gjeti një armë zjarri të paregjistruar.

Krissana, nga Policia e Tajlandës tha: “Të dy të dyshuarit përballen me akuza për bashkëpunim duke abuzuar seksualisht me vajzën”.

Pretendohet se Pinkie kishte debatuar me nënën e saj pak para vetëvrasjes së saj dhe se ajo vrapoi pas saj për t’a ndaluar.