Vajza i kërkon para babait në Greqi, emigrant shqiptar e rreh: Nuk kam ç’të jap

94
Sigal

Një emigrant shqiptar në Greqi ka rënë në prangat e policisë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj të bijës së tij 20-vjeçare.

Sipas medieve greke situate mes babë e bijë ka dalë nga kontrolli, kur kjo e fundit i ka kërkuar para babait.

Emigranti shqiptar i tha të bijës se nuk ka para, megjithatë e reja këmbënguli

E për pasojë gjakrat u nxenë, me babanë që filloi të rrahë të bijën.

Në  në debat ka ndërhyrë edhe vajza e vogël e familjes, 18-vjeçarja, e cila nga ana e saj ka nisur të godasë me shqelma të atin.

Të gjithë familjarisht përfunduan në Drejtorinë e Policisë dhe u morën në pyetje, ndërsa çështja po shqyrtohet sot në Gjykatën Autofore të Kundërvajtjeve të Heraklionit.