Tragjedi në Meksikë, shembet mbikalimi i metrosë, 15 të vdekur, dhjetëra të plagosur

68
Sigal

Të paktën 15 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Mexico City ndërsa sipas zyrtarëve një tren ishte duke udhëtuar mbi të.

Disa vagonë trenash u zhytën në tokë, duke shkaktuar një tragjedi të vërtetë.

Punëtorët e shpëtimit dhe zjarrfikësit po vazhdojnë kërkimin për gjetjen e personave, të cilët rezultojnë të humbur.

Ekzistojnë frika se numri i të vdekurve mund të rritet edhe më shumë.

Ndërkohë kryebashkiakja e Mexico City, Claudia Sheibaum tha se zjarrfikësit dhe mbrojtja civili janë angazhuar në operacione shpëtimi.