Tmerr në Francë/ Një person godet me thikë 6 fëmijë rreth 3 vjeç, dy në gjendje të rëndë

50
Sigal

Disa fëmijë janë goditur me thikë në një park pranë liqenit Annecy, në juglindje të Francës, tha ministri i brendshëm.

Gérald Darmanin konfirmoi se autori ishte arrestuar nga policia. Sipas AFP, 6 fëmijë janë plagosur, dhe sipas mediave lokale dy janë në gjendje kritike.

BFM TV raportoi se të plagosurit  janë rreth tre vjeç.