Tërmet 6.6 ballë, ja ku ishte epiqendra

396
Sigal

Në gjithë botën në ditë bien me mijëra tërmete dhe tërmeti më i fuqishëm për ditën e sotme është shënuar në Guatamala.

Ai ka pasur magnitudë 6.6 ballë, por fatmirësisht nuk janë shënuar viktima, por vetëm dëme materiale.

Disa rrugë janë bllokuar.