Shpërthim në Portin e Livornos, dyshohet për dy viktima

547
Një shpërthimi i fuqishëm ka ndodhur rreth orës 13: 00 të ditës së sotme në portin e Livornos në Itali.
Shpërhtimi është shkaktuar gjatë procesit të furnizimit të një depozite gazi.
Në vendngjarje ndodhen trupat e zjarrëfikësve dhe forcat e rendit. E gjithë zona e magazinave dhe depozitave të vajrave industrialë është evakuar.
Mediat italiane informojnë se dushohet për dy viktima e disa persona të plagosur.
Sigal