Shpërthen fabrika në Greqi, raportohet një i vdekur dhe dy të plagosur

68

Një shpërthim ka ndodhur mbasditen e së shtunës në fabrikën Pyrkal në Elefsina ku mbeti i vrārë një person dhe u plāgosën rëndë dy të tjerë.

Shpërthimi ndodhi në rrethana ende të panjohura dhe për një arsye të panjohur, ndërsa u gjetën tre romë në vendin e ngjarjes.

Menjëherë shkoi në vendngjarje ambulanca dhe mori dy të lënduarit, ndërsa po zhvillohet një hetim paraprak