Drogë dhe trafik armësh/ Ja kush është shqiptari i rrezikshëm që u arrestua! Emri

68

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane ditën e sotme. Ai është Fridi Murataj, i cili akuzohet për prodhim droge dhe trafik armësh.

Aktualisht 28 vjeçari është në arrest shtëpie, por pas përfundimit të hetimeve, Gjykata e Apelit të Leçes e dënoi atë me 2 vite e tetë muaj burg, ndërsa po ashtu iu vendos edhe një gjobë prej 32 mijë eurosh.