Shembja e malit në Kinë/ 14 të vde.kur dhe të paktën 5 të zhdukur

64
Sigal

Katërmbëdhjetë njerëz u vranë pasi një mal u shemb në provincën jugperëndimore të Kinës të Sichuan të dielën.

Pesë persona thuhet se janë zhdukur pasi incidenti ndodhi në një zonë pyjore shtetërore në Leshan.

Shembja ndodhi rreth orës 6 të mëngjesit. Autoritetet lokale kanë thënë se po punohet për kërkim-shpëtim.

Më shumë se 180 personel shpëtimi janë vendosur në zonë të armatosur me 14 pajisje të specializuara shpëtimi, sipas Global Times.