Përleshje e ashpër mes emigrantëve dhe policisë në Greqi

425
Qindra emigrantë bllokuan mëngjesin e së martës rrugën kryesore të qytezës Kos në Greqi me thirrjet: “Duam të hamë”, teksa po prisnin të regjistroheshin. Një përpjekje për rivendosjen e rendit, çoi një përleshje me policinë. 1500 emigrantët u përleshën me oficerët e policisë, gjatë një procedure regjistrimi në një stadium në qytezën Kos, në juglindje të ishullit. Një grup oficerësh u vendosën për të vënë rregull mes turmave, duke i goditur ata me shkopinj gome dhe shkumën e zjarrfikëseve, duke përhapur panik mes qindra vetëve.
Sigal