Paralajmërimi i OBSH / Covid-19 NUK do të jetë pandemia e fundit

165
Sigal

OBSH ka paralajmëruar që koronavirusi nuk do të jetë pandemia e fundit dhe duhet të jemi më të përgatitur.

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Dr Tedros Ghebreyesus ka paralajmëruar se përpjekjet për të përmirësuar shëndetin e njeriut janë ‘të dënuara’ nëse nuk trajtojmë mirëqenien e kafshëve dhe ndryshimin e klimës.

Lexo edhe :  Covid-21 / Konspiracionisti paralajmëron shpërthimin e një virusi të ri që do të shkaktojë….

Përpjekjet për të përmirësuar shëndetin e njeriut janë ‘të dënuara’ nëse nuk jemi të përgatitur për të trajtuar çështjet e mirëqenies së kafshëve dhe ndryshimin e klimës, tha ai ndërsa një vit i errët i tragjedisë dhe trazirave ekonomike po mbyllet. Ai bëri një paralajmërim të ashpër në një video mesazh duke shënuar Ditën e parë Ndërkombëtare të Gatishmërisë Epidemike.

Bashkimi Europian filloi një shtrirje të hershme të vaksinave të Shtunën, 26 Dhjetor edhe pse vendet në bllok u detyruan të bllokohen nga një lloj i ri i virusit që besohet të jetë më infektues dhe vazhdon të përhapet nga Britania. Përhapja e planifikuar në fakt duhej të ndodhte të Dielën, 27 Dhjetor, megjithatë, disa vende si Gjermania, Hungaria dhe Sllovakia mezi prisnin dhe filluan administrimin e goditjes të Shtunën, 26 Dhjetor.

Lexo edhe : Revolucioni i katërt Industrial, Trans-Humanizmi dhe projekti B.A.N.G