Emigrantët “sfidojnë” pandeminë / Ja sa shqiptarë hynë në vend gjatë 24 orëve të fundit

244
Sigal

Festat e fundvitit kanë shtuar radhët e gjata në pikat kufitare, teksa shumë shqiptarë kanë zgjedhur të festojnë pranë familjeve të tyre në atdhe, duke sfiduar situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Pikën Kufitare të Kapshticës kanë hyrë 406 qytetarë dhe 108 mjete.

Radhët më të gjata janë në Pikën Kufitare të Qafë Thanës, ku deri më tani kanë hyrë 2481 persona dhe kanë dalë 2228.