Pamje të mrekullueshme të tokës publikuar nga NASA

482
Nasa ka publikuar pak ditë më parë një ndër fotot më mahnitëse të realizuara ndonjëherë të planetit tonë.
Foto është bërë nga Gjurmuesi Orbital Hënor i NASA , LRO, dhe tregon pamjen unike nga këndvështrimi i një anije kozmike në hënë.
Në imazhin e publikuar toka duket sikur lind mbi krateret e horizontit hënor.
“Imazhi është thjesht mahnitës,” – është shprehur Noah Petro shkencëtar i LRO në qendrën e fluturimit hapsinor të NASA Goddard në Greenbelt Maryland.

Sigal