Ndahet nga jeta aktorja e famshme

258
Të gjithë e kanë pëlqyer dhe adhuruar këtë aktore të madhe.
Aktorja Margarita Isabel është ndarë nga jeta në moshën 75 vjeçare, në Kuernavaka. Aktorja vuante nga një problem me frymëmarjen. Ajo është cilësuar si ‘Aktorja e parë’, si dhe është një nga emrat më të njohur dhe vlerësuar në kinematrografinë latine. Ajo është bërë e njohur në Shqipëri për rolet e saj, kryesisht në telenovelën ‘Njerka’. Margarita ka gati 10 vite qe është larguar nga televizioni, pasi shëndeti i saj filloi të përkeqësohej