Mësuesja 23 vjeçare humbi jetën teksa kthehej nga shkolla, familjarët i dhurojnë organet e saj për të shpëtuar 8 persona

70
Sigal

Një mësuese e re e vrarë në një aksident ndërsa udhëtonte me makinë duke u kthyer nga shkolla në shtëpi përpara fillimit të punës së saj të parë në shkollë, ka shpëtuar deri në tetë jetë pasi familja e saj ra dakord ta mbante në jetë për t’i transplantuar organet e saj.

Beca Richards, 23 vjeç, kishte udhëtuar në shkollën fillore në Narberth, Pembrokeshire, përpara fillimit të një semestri të ri – i pari i saj si mësuese – për të ngritur klasën e saj më 20 gusht të vitit të kaluar.

Ajo kishte përfunduar vetëm kohët e fundit kualifikimet e saj të mësimdhënies, por ndërsa u kthye në shtëpi, Vauxhall Corsa e saj u përfshi në një përplasje kokë më kokë me një kamion çimentoje dhe vdiq në spital.