Mbyllen bisedimet mes palëve për sot! A do të vazhdojnë negociatat Rusi-Ukrainë?

159
Sigal

“Rusia dhe Ukraina do të vazhdojnë negociatat në raundin e tretë në të ardhmen e afërt”-kështu u shpreh për Reuters një negociator ukrainas.

Zyrtari tha se Ukraina nuk mori rezultatet të cilat kishte llogaritur, por se të dyja palët kishin arritur një mirëkuptim për një sigurim të përbashkët të korridoreve humanitare për evakuimin e civilëve.