Maqedonia e Veriut 29 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

79

Rritet me 29 numri i të prekurve nga koronavirusi duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të prekurve në vend në vend në 114.

Ministri e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut tha sot se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me koronaviurs në vend.

Rastet me COVID-19 janë nga Shkupi, Ohri, Dibra, Shtipi dhe Kumanova. 1/3 nga numri i përgjithshëm janë prekur nga virusi mbrëmë.