Kokainë dhe 20 mijë euro, prangoset shqiptari

314

Një shqiptar është vënë në pranga në Riçione, Itali.

Arrestimi i 25-vjeçarit me inicialet O. R., është bërë gjatë ditës së djeshme, pasi dyshohej se merrej me trafik të lëndëve narkotike.

Siç shkruajnë mediat italiane, i riu shqiptar ishte i njohur për policinë.

Gjatë ndalimit atij i janë gjetur 52 gramë kokainë.

Në kontrollin e ushtruar në banesë, i janë gjetur edhe 20 mijë euro, që janë sekuestruar.

Sipas policisë, këto janë të ardhura nga shitja e drogës.