Kinë/ Shpërthim në një depozitë nafte, mbi 400 të plagosur

269
Një shpërthim masiv ka ndodhur në qytetin kinez Tianxhin, shkaqet e të cilit janë ende të paqarta. Shpërthimi është verifikuar rreth orës 23:30 me orën lokale, ose rreth 17:30 me orën tonë. 
Foto dhe pamje filmike të postuara në rrjetet sociale sugjerojnë se nga shpërthimi një numër i konsiderueshëm personash mund të kenë mbetur mbi 400 persona të plagosur dhe të tjerë të vdekur. Televizioni shtetëror kinez CCTV raporton ndërkohë se, blloqet e pallateve në afërsi të vendit të ngjarjes kanë mbetur pa energji elektrike.