Kallashnikov, municione dhe silenciator, policia zbulon arsenalin me armë në vendin ku u fsheh 21-vjeçari i masakrës së sotme në Serbi

111
Sigal

Policia serbe ka kryer kontrolle në banesën ku fshihej 21-vjeçari Uros B., autori i masakrës me 8 të vrarë dhe 14 persona të plagosur ditën e sotme në Serbi.

Kur policia ka kontrolluar shtëpinë e përdorur nga i dyshuari në Shevshin, ka gjetur një karabinë me optikë, një pistoletë, një pistoletë sinjalizuese, dy silenciatorë, një thikë gjuetie dhe armë të tjera, 164 fishekë të kalibrave të ndryshëm, 13 gëzhoja gjuetie, 12 gëzhoja, 4 fishekë sinjalizues dhe 25 copë municion karabine.