Itali / Shqiptari plagos dy marokenë

257
Sigal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Milanos në veri të Italisë. Mediat vendase thonë se viti 2021 filloi me të shtëna, të shtëna arme që bënë që dy shtetas marokenë 39-vjeçarë të binin në tokë. Kjo ndodhi në Gigante në Milano (zona Piazzale Selinunte) dhe agjentët e Skuadrës Fluturuese të kryesuar nga Marco Calì po hetojnë çështjen.

Lexo edhe : Rivendosja e madhe dhe formimi i njeriut të ri / Çfarë do të ndodhë me botën kur bllokimet të përfundojnë?

E gjitha ndodhi 43 minuta pas mesnatës, siç raportohet nga kompania rajonale e urgjencave. Sipas një rindërtimi fillestar, të shtënat ndodhën menjëherë pas një mosmarrëveshje në rrugë midis një shtetasi shqiptar dhe dy viktimave. I pari do të largohej pas diskutimit dhe do të kthehej duke mbajtur një pistoletë të kalibrit 7.65 dhe duke shpërthyer disa të shtëna.

Një plumb goditi kafkën e 39-vjeçarit ndërsa një tjetër ra në kofshën e personit të së njëjtës moshë. Gjendja e tyre ishte e keqe, aq sa qendra e operacioneve 118 kishte dërguar dy ambulanca në skenë. I plagosuri më rëndë u transportua në poliklinikë ku po lufton mes jetës dhe vdekjes; i dëmtuari i dytë u shoqërua me kodin e verdhë te Niguarda.

Lexo edhe : Ndryshimet fiskale që hynë në fuqi këtë vit

Oficerët e policisë, të drejtuar nga prokurorja Rosaria Stagnaro e zyrës së prokurorit të Milanos, po punojnë për të gjetur dhe arrestuar personin që hapi zjarr. Disa detaje të dobishme për hetimin mund të vijnë nga kamerat CCTV në zonë.