Greqi/ Burri godet me sëpatë në rrugë gruan se i kërkoi divorcin, 54-vjeçarja “mbulohet” nga gjaku

75

Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në shtetin grek. Mediet vendase raportojnë se një burrë i pirë tentoi të vriste me sëpatë gruan e tij, në Kalithea të Athinës.

Ngjarja e rëndë ndodhi, sepse gruaja 54-vjeç i kërkoi divorcin burrit.  67-vjeçari, babai i dy fëmijëve nuk mund ta pranojë këtë fakt dhe nisi të qëllojë me sëpatë atë.

Teksa ai e godiste, gruaja doli në rrugë për të kërkuar ndihmë. Siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme, gruaja shfaqet e shtrirë në tokë, e mbuluar nga gjaku. Ajo ndodhet në spital në gjendje të rëndë.

Menjëherë pas ngjarjes së rëndë, 67-vjeçari  tentoi të vetëvritej. Tashmë ai është arrestuar nga Policia.