Fishekzjarre dhe shishe, ja çfarë ndodh me protestat në Shkup

57
Sigal

Mbrëmjen e sotme Ministria e Jashtme e Maqedonisë së Veriut është sulmuar me fishekzjarre nga ana e protestuesve të cilët kanë kundërshtuar propozimin francez mbi një mundësi sa i takon hapjes së negociatave për Maqedoninë e Veriut.

Demonstruesit që protestuan para Qeverisë janë drejtuar drejt Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Kuvendit të Maqedonisë.

Ata hodhën pishtarë, letra higjienike, shishe, fishekzjarre në drejtim të Ministrisë.

Përballë MPJ-së ndodhet një kordon policor.