Aksident në Bullgari, autobusi me turistë përplaset me një makinë të parkuar, katër të vdekur dhe tetë të plagosur

45
Sigal

Aksident në Bullgari, autobusi me turistë përplaset me një makinë të parkuar, katër të vdekur dhe tetë të plagosur

Një aksident tragjik është raportuar në Bullgari. Katër persona humbën jetën dhe tetë të tjerë mbetën të plagosur pasi autobusi me të cilin po udhëtonin.

Autobusi po kthente turistët nga Rumania, pas një udhëtimi në Stamboll. Mediat e huaja shkruajnë se autobusi ka goditur një makinë të përkuar pranë autostradës.