Zjarr në një sipërfaqe toke në një lagje në Krujë, rrezikohen disa banesa

38
Sigal

Një sipërfaqe me shkurre e ullishte është përfshirë nga flaket në lagjen Meçe të Krujës në afërsi të Kalasë.

Zjarri i favorizuar nga era po përhapet me shpejtësi dhe si pasojë rrezikon edhe disa banesa te lagjes.

Ndërkohë dy grupe zjarrfikëse me dy mjete, janë angazhuar për neutralizimin e flakëve.