Agjentët e FBI kontrollojnë shtëpinë e pushimit të Joe Biden për dokumente të klasifikuara

90
Sigal

Agjentët e FBI-së po kontrollojnë shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Rehoboth Beach, Delaware për dokumente të klasifikuara, thanë burimet për NBC News të mërkurën.

Agjentët kanë mbërritur mëngjesin e së mërkurës në shtëpinë e presidentit amerikan, sipas të njëjtave burime.

Dokumentet e klasifikuara janë gjetur më parë në rezidencën e Biden-it në Wilmington dhe në një zyrë të ekspertëve në Uashington, por Shtëpia e Bardhë ka thënë se asnjë dokument i klasifikuar nuk u gjet në shtëpinë e tij të pushimeve.

Siç u bë e ditur dje, FBI kishte kontrolluar zyrat e Qendrës Penn Biden për Diplomaci dhe Angazhim Global në mes të nëntorit pasi aty u zbuluan dokumente të klasifikuara.