Kim Mehmeti: Piktori e bëri Shqipërinë t’i ngjajë tokës së vjedhur, e të cilën e kontrollojnë hajdutët e saj!

91

Analisti Kim Mehmeti ka komentuar ngjarjet më të fundit në Shqipëri, ku thotë se:

“Shqipëria u bë vendi I parë ku të vdekurit jo vetëm që votojnë por edhe arrestohen’, dhe kjo falë SPAK-ut, prodhim i Reformës në Drejtësi.

– SPAK-u preu fletë-arreste edhe për dy të vdekur me çka Shqipëria u bë vendi i parë ku të vdekurit jo vetëm që votojnë, por edhe arrestohen?!

– Ne shqiptarët vonë do  e kuptojmë se fuqitë e mëdha janë të atilla sepse eksperimentet e tyre te popujt e vegjël, janë të suksesshme edhe atëherë kur dështojne?!”, tha Mehmeti.

Në ‘Këndin e Kimit’, analisti Kim Mehmeti në Syri Tv ka analizuar edhe zhvillimet në Kosovë, duke e cilësuar konfiktimin e fundit në Kuvend si vazhdim të një tradite të vjetër, ku rrugaçëria politike mbulohet me tituj shkencor.

“Deputete?t e LDK-se? e sulmuan fizikisht deputetin e VV. Ke?shtu ata vete?m e vazhdojne? tradite?n e vjete?r partiak, ku rrugac?e?ria politike mbulohet me tituj shkencor!”, u shpreh Kim Mehmeti.