Zjarr në Novoselë, flakët përhapën përgjatë autostradës

71
Sigal

Një vatër zjarri është aktivizuar në Novoselë pranë autostradës.

Në vendngjarje janë aktualisht dy mjete dhe shtatë efektivë për lokalizimin e zjarrit.

Flakët janë përhapur në një sipërfaqe të madhe  me shkurre dhe po punohet ende për shuarjen e tyre.