Zhdukja e biznesmenit italian në Pukë, pritet ekzaminimi i eshtrave që u gjetën në makinën e djegur

48
Sigal

Detaje të reja dalin në dritë nga zhdukja e biznesmenit italian Davide Pecorelli.

Burime policore bënë me dije për gazetaren e ‘News 24’ Klodiana Lala se në makinën e gjetur të djegur në Reps, në zonën e Gjegjanit, brenda saj kishte dhe eshtra.

Mësohet se në makinë është gjetur një orë dhe një celular.

Mes të tjerash bëhet e ditur se biznesmeni ka udhëtuar nga Tirana në Vlorë më pas në Shkodër dhe ka qëndruar dy netë në Pukë në hotel Turizmi. Burimet konfirmojmë se biznesmeni po kthehej në hotel kur është djegur mjeti, ndërkohë që lëvizjet e tij konfirmohen përmes GPS. Ndërkohë që partnerja e tij shqiptare ka deklaruar se ai kishte interes ta zhvillonte biznesin në Veri të Shqipërisë.

Gazetarja Lala tha se eshtrat do të dërgohen në Itali për ekspertizën e ADN-së dhe në këtë mënyrë mund të identifikohen kujt i përkasin.

Pekoreli ka partneren me origjinë shqiptare, me të cilën ka dhe një fëmijë.

Kjo duket se e ka lidhur atë më shumë me Shqipërinë. Ai kishte mbërritur në Shqipëri në 7 janar. Më pas udhëtoi me një automjet tip “Skoda” të marrë me qira.

Kaq është e ditur zyrtarisht për të, kurse më tej, vendndodhja dhe fati i tij mbeten akoma mister.