Vijon moti i nxehtë, dy qytetet ku temperatura do të arrijë 36°C

71

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës në relievet malore do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-10 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore hera-herës fiton intensitet deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 24/35 Diell re

Kukës 17/29 Diell re

Lezhë 25/35 Diell re

Dibër 16/30 Diell re

Durrës 22/32 Diell re

Tiranë 22/36 Diell re

Elbasan 23/36 Diell re

Berat 17/37 Diell re

Vlorë 19/33 Diell re

Korçë 16/28 Diell re

Gjirokastër 16/35 Diell re

Sarandë 16/34 Diell re.