VIDEO/ Shërohen 605 persona të infektuar me koronavirus

287
Sigal

Në përditësimin e sotëm nga Ministria e Shëndetësisë u bë më dije së janë regjistruar dhjetë raste të reja me koronavirus, ndërsa 605 persona të prekur me COVID-19 janë shëruar.

“Gjithsej janë 842 të infektuar me covid në Shqipëri, nga të cilët 605 janë shëruar dhe 266 janë aktivë”, tha Dr. Rovena Daja.

Gjithashtu Daja apelon për qytetarët që të vazhdojnë të respektojnë distancimin fizik dhe të mbajnë higjienën personale, po ashtu bizneset e hapura të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë.