Video LIVE/ Nis protesta e opozitës, shikoni ç’ndodh në rrugët e Tiranës

289

Opozita ka nisur protestën e saj të radhës sërish në Tiranë. Mbështetësit e saj protestojnë kundër kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë. Ata kërkojnë largimin e Ramës dhe krijimin e një qeverie transitore që do të mund të zhvillonte zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Kryeministri e ka ftuar kundërshtarin e tij politik në tryezën e dialogut, por lideri i PD-së, Lulzim Basha duket se është i vendosur në kauzën e tij. Edhe këtë të shtunë janë të shumtë ata që janë nisur drejt sheshit përpara kryeministrisë, nga rrethet dhe Tirana. 1500 forca policore janë angazhuar që të ruajnë sigurinë. Më poshtë video LIVE e asaj që po ndodh me protestën e opozitës.