Video/ Ambulanca përplaset me ‘Benzin’ te ‘Sheshi Shqiponja’, plagoset pasagjerja që ishte nisur drejt spitalit

93
Sigal

Një aksident ka ndodhur pas mesdite në Tiranë, ku në afërsi të sheshit shqiponja, ku ambulanca është përplasur me një mjet tip benz. Për pasojë ka mbetur e plagosur një 66 vjeçare që ishte duke u transportuar në mjetin ambulancë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 10.08.2022, në afërsi të ish-sheshit “Shqiponja”, janë përplasur mjeti ambulancë me drejtues shtetasin E. D., 55 vjeç, me automjetin me drejtues shtetasin F. K., 33 vjeç.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar lehtë pasagjerja që ndodhej në ambulancë, shtetasja K. I., 66 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.