Vazhdojnë lëkundjet/ Tjetër tërmet i fortë trondit vendin

342

Një tjetër tërmet ka tronditur vendin para pak çastesh.

Epiqendra e tij ka qenë pranë qytetit të Durrësit dhe 42 km larg Tiranës.

Lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda, me magnitudë 5.1 ballë e shkallës rihter dhe me thellësi 20 km.

Por pas këtij tërmeti, ka patur lëkundje të tjera, këtë herë me magnitudë 3.7 ballë.

Image