U bllokua mes shkëmbinjve nën ujë/ Mbytet 17-vjeçari shqiptar në Itali

317

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht duke u larë në lumë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një fshat në Torino të Italisë.

Sipas mediave vendase, 17-vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, kishte shkuar për t’u freskuar në lumë së bashku me tre shokë të tjerë, gjithashtu shqiptarë.

Adoleshenti mbeti i bllokuar nëpër shkëmbinj pasi ishte zhytur nën ujë. Shokët e tij kërkuan ndihmë dhe njoftuan policinë, por ekipet e emergjencës që mbërritën në vendngjarje nuk mundën të bënin asgjë..

Trupi i pajetë i adoleshentit do t’i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore, ndërkohë ende nuk bëhet i ditur identiteti i tij.