Tjetër tërmet i fortë në Shqipëri, ndihet në Tiranë dhe Durrës! Ja sa ballë ishte

283
Sigal

Pak minuta më parë, Tirana, Durrësi dhe zonat përreth u lëkundën nga një tërmet ma magnitudë 4 ballë, të shkallës rihter.

Sipas asaj që raporton faqja e specializuar EMSC, epiqendra ka qenë në Detin Adriatik.

Lëkundjet ishin të forta por zgjatën pak sekonda.

Edhe mëngjesin e sotëm, pak pas mesnatës, një tjetër tërmet i fortë lëkundi qendrën e vendit.

Image